پاورپوینت ریخته گری کوبشی

پاورپوینت ریخته گری کوبشی

پاورپوینت ریخته گری کوبشی
مقدمه
ریخته گری کوبشی با نام آهنگری فلز مایع نیز شناخته می شود. در این فرایند فلز مذاب داخل قالب ( درون یک صفحه قالب ) جای گرفته و صفحه دیگر قالب با فشار هیدرولیکی بسته می شود. و تا انجماد مذاب فشار ادامه دارد. فشار بالای به کار برده شده و انجماد سریع در سطح قطعه به دلیل سرعت بالای انتقال حرارت قالب باعث نزدیک شدن خواص مکانیکی . قطعه ریخته گری به خواص مکانیکی قطعه آهنگری شده می شود.

این فرایند در سال ۱۹۶۰ در ایالات متحده معرفی شد. پس از منتشر شدن به صرفه بودن این روش برای ریخته گری آلیاژهای غیر آهنی پذیرفته شد و گسترش یافت.

آلیاژهای آلومینیوم ، منیزیم و مس به سهولت با این روش قابلیت تولید دارند. به رغم عمر کوتاهی که سنبه با گوشه های تیز در تولید آلیاژهای آهنی دارد. با این حال به دلیل کاهش هزینه های تولیدی از لحاظ نیروی انسانی و صرفه جویی در مواد . این فرایند برای این گونه آلیاژها نیز اتخاذ می شود.

فرایند ریخته گری فشاری با فرستادن ذوب به درون یک قالب از پیش گرم شده و ایجاد فشار هیدرولیک آغاز می شود. این فشار به ۱۴۰Mpa می رسد و فلز تحت فشار منجمد می شود.

مراحل ریخته گری فشاری
– ذوب آلیاژ و پوشش کاری قالب
– شارژ قالب
– فرستادن سنبه و انجماد تحت فشار
– خروج قطعه و شارژ برگشتی در کوره

راهنمای استفاده
ماسب جهت استفاده دانشجویان رشته های متالوژی و مکانیک
در قالب پاورپوینت و قابل ویرایش

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 20000 تومان

تعداد صفحات: 38

فرمت فایل: پاورپوینت