پاورپوینت زندگینامه و آثار والتر گروپیوس

پاورپوینت زندگینامه و آثار والتر گروپیوس

آثار و سبک معماری والتر گروپیوس

پاورپوینت زندگینامه و آثار والتر گروپیوس
والتر گروپیوس ، از تأثیرگذارترین معماران مدرنیته، در سال 1883 در آلمان به دنیا آمد. به همراه پیتر بهرنز شرکتی را تأسیس کرد. که در این زمان کارمندانی همچون میس ون ده روهه و لوکوربوزیه در شرکت وی به کار مشغول شدند. گروپیوس در سال 1910 شراکت با بهرنز را ترک کرد و به همراه آدولف مه یر شرکتی را تأسیس نمودند. آنها در این مدت یکی از ساختمان های اولیه سبک مدرن کارخانه فاگوس را ساختند. دیوارهای پرده ای شیشه ای این ساختمان نشان دهنده یکی از اصول کلی سبک مدرن شد که در آن فرم از عملکرد پیروی می کند.

شش اصل معماری مدرن والتر گروپیوس

آثار معماری والتر گروپیوس

این آموزشگاه هنری با روی کار آمدن رژیم نازی بسته شد و اغلب شاگردان و مدرسان آن مجبور به ترک آلمان شدند. همین مسئله باعث شد تا به تدریج این نوع معماری در کشورهایی چون آمریکا، انگلیس . و به ویژه منطقه اسرائیل که مقصد اصلی مهاجران آلمانی بودند بیشتر گسترش یابد. به عنوان مثال تنها در شهر تل آویو نزدیک به چهار هزار ساختمان مشابه ساختمان باهاوس وجود دارد. گروپیوس خود در سال 1937 به آمریکا رفت. به همراه مارسل بروئر در دانشگاه های کمبریج و ماساچوست مشغول تدریس شدند. معماری دانشگاه هاروارد نیز توسط گروپیوس صورت گرفته است.

در سال 1919 وی با ادغام آکادمی هنرهای زیبا و مدرسه هنرها و پیشه ها، مدرسه معماری مشهور باهاوس را در وایمار بنیان نهاد. یکی از مشهورترین کارهای والتر گروپیوس ساختمان مربوط به همین «آموزشگاه هنری» معروف به نام «باهاوس» است که خود از بنیان گذاران آن بوده است. این بنا که در سال 1925 (هشتاد و سه سال پیش) در آلمان ساخته شده است. به صورت یک الگو برای تمام بناهای مدرن پس از آن درآمده . و تمامی ایده های به کار رفته در ساخت آن اعم نمای شیشه ای، پنجره های مکانیکی، راه پله ها،. ریل های سقفی مخصوص نورپردازی استودیوها، سیستم حرارت مرکزی و غیره برای اولین بار در این ساختمان ارائه شده اند.

معماری خانه شخصی والتر گروپیوس

این خانه یکی از با نفوذترین معماری های قرن 20 است خانه گروپیوس Gropius House اقامتگاهی برای والتر گروپیوس Walter Gropius . و خانواده اش در طول دوره ی تصدی اش در دانشگاه هاروارد در اواسط دهه 1900 بود. در سال 1938 تکمیل شد؛ خانه ی گروپیوس ، اولین پروژه ی انجام شده در ایالات متحده برای این معمار مشهور بود. این پروژه در لینکلن، ماساچوست واقع شده است. خانه ترکیبی از زیبایی سنتی نیوانگلند و آموزه های مدرنیستی باهاوس Bauhaus بود.

خانه در میان جنگ و گسترش جنبش معماری مدرن به ایالات متحده قرار گرفته است خانه ی گروپیوس یک ساختمان نسبتا معتدل است. که مقیاس و هویت مصالح را با مناطق اطرافش حفظ می نماید. نمای خانه ترکیبی است مشترک از آجر و توفال سقف محلی ساخته شده با پنجره های فلزی . و بلوک های شیشه ای که حس پایداری و تعادل میان قدیم و جدید، سنتی و مدرن ، انگلستان و اروپا را فرا می خواند.

پاورپوینت زندگینامه و آثار والتر گروپیوس

معماری خانه شخصی والتر گروپیوس

با این وجود در حالیکه ارتباطش با سنت را حفظ می نماید. گروپیوس یک زیبایی مدرنیست در مصالح محلی را با رنگ کردن خانه به طور کامل با رنگ سفید تحمیل می کند. که با پنجره های فلزی رنگ شده و بلوک های شیشه ای ترکیب می شود. اینکه جسمی خارجی در منظره قرار گرفته است، به نظر کمی لوکوربوزیه ای می آید.

در توجه به درون خانه، گروپیوس معماری بومی نیو انگلند را در نظر نمی گیرد. بلکه درون خانه ترکیبی از قطعات ساخته شده از باهاوس و مبلمان مارسل بروئر Marcel Breuer است. مشابه کارهایی بود که به طور همزمان در اروپا اتفاق می افتاد. خانه یک سازماندهی فضایی باز را به خدمت می گرفت که نور در سراسر خانه و از طریق پنجره های بزرگ فیلتر شود.

ارزیابی گروپیوس

همانطور که عمل من ، وقتی که من اولین خانه ام را در آمریکا ساختم که مال من بود. من آنرا یک نقطه برای جذب تصوراتم ساختم. اینها از ویژگی های معماری سنتی نیو انگلند است ، که من آنرا هنوز زنده و مناسب یافتم. این تلفیقی است از روح منطقه ای با رویکردی معاصر که برای طراحی خانه ای ارائه شد. که من در اروپا با زمینه آب و هوایی ، فنی و روانی کاملا متفاوتش هرگز نساختم.

پاورپوینت زندگینامه و آثار والتر گروپیوس

سبک معماری والتر گروپیوس

گزیده آثار والتر آدولف گروپیوس

  • باوهاوس bauhause
  • کارخانه ی فاگوس fagus factory
  • خانه ی گروپیوس Gropius House
  • مدرسه ی وایلند Wayland High School
  • سفارت آمریکا در یونان Embassy of the United States in Athens
  • دانشگاه بغداد University of Baghdad
  • Willage college
  • Interbau
  • Master houses

فهرست مطالب
گزیده آثار والتر آدولف گروپیوس
زندگینامه
نخستین دستگیره به شکل امروزی
ظرف شکر از مجموعه سرویس غذا خوری
سرویس غذا خوری – والتر گروپیوس
خانه گروپیوس
ارزیابی گروپیوس

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 20000 تومان

تعداد صفحات: 28

فرمت فایل: پاورپوینت