پرسشنامه کاربری مشکل زا از اینترنت کاپلان

پرسشنامه کاربری مشکل زا از اینترنت کاپلان

دانلود پرسشنامه استاندارد کاربری مشکل زا از اینترنت کاپلان

معرفی پرسشنامه

این مقیاس توسط اس، ای، کاپلان در سال ۲۰۰۲ تهیه شده است. هدف از تهیه ی آن سنجش میزان و شدت اعتیاد به اینترنت و اندازه گیری آسیب های احتمالی کلی ناشی از اعتیاد به اینترنت می باشد. این مقیاس، پرسش نامه ای ۲۹ سوالی است که برای سنجیدن بر مبنای تجارب بالینی و میدانی ساخته شده است. این مقیاس مورد تحلیل عاملی قرار گرفته است، ۶ عامل مربوط به مشکلات کلی و یک عامل مربوط به پی آمدهای منفی است.
در دنیایی که روز به روز در حال پیچیده تر شدن است، ضرورت استفاده از اینترنت برای نوجوانان بیش ار پیش احساس می شود. به عبارتی اینترنت می تواند نقش عمده ای در کسب مهارتها ایفا نماید.از بین رسانه های جمعی و فن آوری جدید، اینترنت برای فرد ، خانواده و جامعه، مسائل و مشکلاتی را ایجاد کرده که شایسته توجه و عنایت خاص متفکران، پژوهشگران، روان شناسان و روان پزشکان است .تکنولوژی و خصوصا کامپیوتر و اینترنت در بهترین حالت آن به آسانی مورد سوء استفاده بیش از حد قرار می گیرند و در بدترین حالت اعتیادآور می شوند .

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.
روایی و پایایی این پرسشنامه در پژوهش اسدی(۱۳۸۲) ذکر شده است.

پایایی و روایی: دارد (فارسی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
مولفه : دارد( سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است )
تعریف مفهومی و عملیاتی  : دارد
فرمت فایل: ورد آفیس WORD
تعداد صفحات: ۸
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 5000 تومان

تعداد صفحات: 8

فرمت فایل: WORD