پرسشنامه تعیین مولفه های ریسک در زنجیره تامین لوازم خانگی

پرسشنامه تعیین مولفه های ریسک در زنجیره تامین لوازم خانگی

پرسشنامه ریسک در زنجیره تامین

پرسشنامه استاندارد تعیین مولفه های ریسک در زنجیره تامین لوازم خانگی حاوی ۴۵ سوال بوده. و دارای امتیازبندی مولفه روایی و پایایی تفسیر و شیوه نمره گذاری میباشد.

تعریف مفهومی پرسشنامه
زنجیره تأمین: شبکه‌ای از سازمان‌های مستقل و مرتبط است. که با تشریک‌ مساعی در راستای کنترل، مدیریت و بهبود جریان مواد و اطلاعات، از تأمین‌ کنندگان تا مصرف کنندگان نهایی با یکدیگر همکاری می‌کنند تا رضایت مشتری را برآورده سازند. (میر فخرالدینی و همکاران، ۱۳۹۰: ۱۰۷). ( نقل از فهیمی،۱۳۹۳).

مدیریت زنجیره تأمین : مدیریت زنجیره تأمین مجموعه اقداماتی است که طی آن سعی می‌شود. عرضه‌ کنندگان خدمات و کالا، تولید کنندگان، انبارها و فروشندگان به‌ طوری ادغام شوند. که کالا به مقدار بهینه تولید شود و مقادیر بهینه به مکان های مناسب و در زمان مناسب ارسال گردد. و با انجام این مجموعه عملیات در حالی‌ که رضایت مشتری حاصل می‌شود. حداقل هزینه‌ ها نیز حاصل می‌شود ( حیدری، ۱۳۸۷: ۴۴). ( نقل از فهیمی،۱۳۹۳).

ریسک : انحراف در پیشامدهای ممکن، می‌باشد (مارس و شاپرا ،۱۹۸۷، ۱۴۰۴). ( نقل از فهیمی،۱۳۹۳).

مدیریت ریسک : عبارت است از فرآیند مستند سازی تصمیمات نهایی اتخاذ شده و شناسایی و به‌ کارگیری معیارهایی که می‌توان از آن‌ها جهت رساندن ریسک تا سطحی قابل‌ قبول استفاده نمود. (میرفخرالدینی و همکاران، ۱۳۹۰: ۱۱۰). ( نقل از فهیمی،۱۳۹۳).

ریسک زنجیره تأمین : ریسک تأمین احتمال شکست در یک حادثه در ارتباط با یک منبع منحصر به‌ فرد و یا عرضه در بازار اتفاق می‌افتد. و نتایج آن ناتوانی در خرید شرکت برای پاسخگویی به تقاضای مشتری یا باعث تهدید در ایمنی و زندگی مشتری می‌گردد. (لاواستره و همکاران، ۲۰۱۲: ۸۲۹). ( نقل از فهیمی،۱۳۹۳).

مدیریت ریسک زنجیره تأمین : به‌ عنوان یک فعالیت مدیریتی می‌تواند. به‌ منظور شناسایی و مدیریت ریسک‌ ها برای زنجیره تأمین از طریق رویکرد همکارانه. در میان اعضاء زنجیره تأمین برای کاهش آسیب‌ پذیری زنجیره تأمین تعریف می‌شود. (جاتنر ، ۲۰۰۵)( نقل از فهیمی،۱۳۹۳).

پرسشنامه ریسک در زنجیره تامین

تعریف عملیاتی متغیر پرسشنامه

در این پژوهش منظور از تعیین مولفه های ریسک در زنجیره تامین لوازم خانگی نمره ای است. که پاسخ دهنده گان به سوالات ۴۵ گویه ای پرسشنامه تعیین مولفه های ریسک در زنجیره تامین لوازم خانگی می دهند.

روایی و پایایی پرسشنامه

روایی ابزار جمع آوری داده ها
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد. که ما فکر می کنیم ( سرمد و همکاران،۱۳۹۰). در پژوهش (فهیمی، ۱۳۹۳) روایی پرسشنامه توسط متخصصان تأیید شده است.

پایایی ابزارهای جمع آوری داده ها

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد. یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد. ( سرمد و همکاران،۱۳۹۰). در پژوهش(فهیمی، ۱۳۹۳) پایایی پرسشنامه ریسک در زنجیره تامین از روش آلفای کرونباخ به ترتیب زیر به دست آمده است.

روایی و پایایی : دارد
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد ( به دو صورت تحلیل با اس پی اس اس و تحلیل بر اساس نمره گذاری)
تعداد سوال: ۴۵ سوال
تعداد مولفه: ۶ مولفه
تعاریف عملیاتی و مفهومی پرسشنامه: دارد
مدل پرسشنامه: دارد
نوع فایل: ورد آفیس word
نسخه PDF : دارد
تعداد صفحات: ۵
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

راهنمای خرید:

  • » لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • » همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • » ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • » در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.