گزارش کارآموزی محوطه سازی

گزارش کارآموزی محوطه سازی

محوطه سازی

پیشگفتار گزارش کارآموزی
با توجه به تغییر و تحول سریع ابزار، تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی و نقش موثر آنها در تنوع، پیشرفت و توسعه کمی و کیفی انواع سازه ها و بمنظور آشنایی و بهره وری هر چه بیشتر از آخرین دستاوردهای تجهیزاتی ارائه این واحد درسی د ردانشگاه امری بسیار ضروری بوده است به نحوی که اجرای این دوره موجب می گردد تا کارآموران بتوانند آموخته های علمی خود را در میدان عمل مورد آزمایش قرار داده، فرصتی فراهم گردد تا آنچه را که در دانشگاه بصورت تئوری فرا گرفته ایند عملا اجرا نموده، به تکمیل آموخته ها و تجربیات خویش بپردازند.

مسلم است که هر گاه علم و عمل در کنار یکدیگر قرار گیرد دستیابی به اهداف مورد نظر سهولت بیشتری پیدا می کند.
در دوره های که اینجانب گذرانده ام سعی شده است ضمن استفاده از راهنماییهای سودمند اساتید گرانقدر در دانشگاه و موسسه محل کارآموزی از زوایای مختلف روند اجرائی پروژه های در دست اجرا را با دقت مورد توجه قرار داده، گزارشی هر چند مختصر تقدیم نمایم.

امید است که این ره توشه مورد تایید و قبول استاد محترم جناب آقای دکتر کیامنش و اقبال کلیه دانشجویان عزیز قرار گیرد. انتظار دارد کم و کاست موجود در این گزارش را مورد اغماض قرار داده، پس از مطالعه و امعان نظر همچون گذشته از نقطه نظرات مفید و سازنده خود من را مورد لطف و عنایت خویش قرار دهند.

مجددا از کلیه عزیزان خصوصا جناب مهندس سهرابی، مهندس احمدی و مهندس روشن دل که در طول این دوره چراغ راه من بوده اند و در توجیه و آموزش مطالب از هیچ کوششی دریغ ننموده، یار و مدد رسان من بوده اند تشکر و قدر دانی می نمایم.

فصل اول

گام اول در هر پروژه تامین اعتبار و واگذاری اطلاعات پروژه به مهندسین مشار است و مهندسین مشاور مطالعات خود را در دو مرحله یا دو فاز انجام می دهند.
در فاز اول مطالعات کلی صورت می گیرد و در فاز دوم تمام نقشه های اجرایی رسم می شوند همچنین نماها و مقاطع رسم می شوند سپس محاسبات و جزئیات اجرائی و متروها انجام می شود.
مهندس مشاور یکی از سه رکن اصلی انجام یک پروژه ساختمانی است انجام کارهای فنی پروژه به عهده ی آنها است.

شرکت مهندسین مشاور قدس نیرو نیز یک شرکت خصوصی وابسته به سازمان آب و برق است که در بعضی نقاط کشور از جمله تهران نمایندگی دارد.
سازمان آب و برق برای انجام کارهای ساختمانی و برقی خود از طریق مناقصه عمل می کند و پیمانکارانی که در این مناقصه برنده شوند انجام کار را بر عهده می گیرند و خود به عنوان کار فرما در راس کار قرار می گیرد و از شرکتهای مهندسین مشاور وابسته به سازمان می خواهد که بر کار آنها نظارت کنند.

از جمله شرکتهای وابسته به سازمان آب و برق شرکت دز آب است که بیشتر بر کارهای برقی نظارت دارد و از شرکت مهندسین مشاور قدس نیرو در کارهای ساختمانی مانند ساخت ایستگاههای برقی برای متعادل کردن برق در سطح منطقه استفاده می شود.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

راهنمای خرید:

  • » لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • » همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • » ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • » در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.