مقیاس کمال گرایی فراست

مقیاس کمال گرایی فراست

مقیاس کمال گرایی چند بعدی فراست FMPS

معرفی پرسشنامه
مقیاس کمال گرایی چند بعدی فراست  در سال ۱۹۹۰ توسط فراست و همکاران بر پایه مدل چند بعدی کمال­گرایی، ساخته شد. مدل چند بعدی کمال­گرایی که توسط فراست و همکاران در سال ۱۹۹۰ معرفی شده است شامل شش مولفه است. نگرانی درباره اشتباه­ها ؛ شک درباره اعمال ؛ انتظارات والدینی ؛ انتقادگری والدینی،  استانداردهای شخصی؛ سازماندهی . مقیاس کمال گرایی چند بعدی فراست نیز شامل ۶ زیر مقیاس است و این شش زیر مقیاس با استفاده از ۳۵ سوال سنجیده می­شوند.

الیس کمال گرایی را به صورت داشتن این باور توصیف می کند که همواره راه حل دقیق، کامل و درست برای مشکلات انسان وجود دارد و در صورت پیدا نشدن این راه حل کامل، فاجعه آمیز خواهد بود.کمال گراها اهمیت زیادی به ارزیابی های دیگران می دهند، از تایید نشدن توسط دیگران نگران هستند و از انجام دادن کارهایی اجتناب می ورزند که به رنجش و در نتیجه تایید نشدن توسط دیگران می انجامد.

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.

روایی و پایایی این پرسشنامه در پژوهش (منبع داخل فایل) ذکر شده است.

روایی پایایی : دارد (فارسی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
تعداد سوال: ۳۵
تعداد خرده مقیاس: ۶
مولفه : دارد(سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است)
مقاله بیس : دارد (فارسی)
فرمت فایل: ورد آفیس WORD
تعداد صفحات: ۷
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 5000 تومان

تعداد صفحات: 9

فرمت فایل: WORD