پرسشنامه استاندارد کمرویی سموعی

پرسشنامه استاندارد کمرویی سموعی

پرسشنامه کمرویی

پرسشنامه استاندارد کمرویی سموعی شامل 44 سوال بوده و دارای روایی و پایایی نحوه تفسیر و شیوه نمره گذاری می باشد.

کمرویی یک مشکل فردی بی سر و صداست ؛ چنان شایع گشته که می توان آن را یک بیماری اجتماعی نامید . بررسی های اجتماعی نشان می دهد که در خلال سال های آینده ، به خاطر افزایش انزوا ، رقابت و تنهایی افراد ، این مشکل افزایش خواهد یافت . به هر حال کم رویی یک ناتوانی است و نتایج آن می تواند ویرانگر باشد.

به این صورت که کم رویی ملاقات با افراد جدید و دوستیابی با کسب لذت واقعی از تجربیات خوب ، را دشوار می سازد . کم رویی مانع دفاع از حقوق خویش ، ابراز عقیده و بیان ارزش های فردی می گردد .کم رویی ارزیابی مثبت از نقاط قوت شخصیت را محدود می نماید. اشتغال شدید فکری نسبت به انواع واکنشهای فردی ایجاد می کند. تفکر مثبت و برقراری ارتباط ثمر بخش را دشوار می کند.

و با توجه به محدودیت های مذکور ، اگر هر چه زودتر این گرفتاری بررسی نگردد، افراد، زندانی کم رویی خویش خواهند شد. برای اجتناب از بروز این مشکل ، باید کم رویی را شناخت تا بتوان محیطی حمایت گر ایجاد نمود. که در آن افراد کمرو بتوانند با احساس امنیت از زندان فردی خود خارج شده ، آزادی گفتار ، رفتار و زندگی اجتماعی خود را بازیابند.

برای دستیابی به این منظور ، بکارگیری ابزارهای تشخیصی مناسب می تواند راه گشا باشد . مشروط بر اینکه ابزار ، از اعتبار و پایایی مناسبی برخوردار باشد . تحقیق حاضر نیز در راستای دستیابی به این هدف به اجرا ، درآمده است.

مشخصات پرسشنامه

نام : پرسشنامه کمرویی سموعی ۴۴ سوالی
روایی و پایایی: دارد
کلید: دارد
نحوه تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
نوع فایل : ورد آفیس word
منبع: دارد
تعداد صفحه: ۱۳

این فایل اپدیت شد و 2 پرسشنامه دیگر درباره کمرویی به آن اضافه شد. بعد از پرداخت 3 پرسشنامه کمرویی دریافت خواهید کرد.

پرسشنامه کاملا استاندارد است

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 10000 تومان

تعداد صفحات: 13

فرمت فایل: PDF , WORD