پاورپوینت گرمایش جهانی

پاورپوینت گرمایش جهانی

تحقیقی درباره ی گرمایش جهانی برای ارائه در کلاس

توضیحات پاورپوینت:
گرمایش جهانی چیست
آنچه این روزها از آن به عنوان گرمایش جهانی (Global warming) نام برده می شود در حقیقت افزایش میانگین درجه حرارت در نزدیکی سطح آن است. افزایش دی اکسید کربن و دیگر گازهای گلخانه ای که از سوختن سوخت های فسیلی، صاف کردن زمینهای کشاورزی و دیگر فعالیت های انسانی ناشی می شود منابع اولیه بشری گرمایش می باشند.

هیئت بین‌الدولی تغییرات آب و هوایی (IPCC) در گزارشی اعلام کرد: تا اوایل دهه ۵۰ میلادی که دنیا هنوز صنعتی نشده بود، گرمایش زمین بیشتر بر اثر عوامل طبیعی مثل آتشفشان های خورشیدی بوده، اما از اواسط قرن بیستم بیشترین افزایش دمای کره زمین مربوط به گازهای گلخانه‌ای است که انسان‌ها تولید کرده‌اند. این هیئت پیش بینی می کند که احتمالا دمای کره ی زمین بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۱۰۰ بین ۱٫۴ تا ۵٫۸ درجه ی سانتی گراد افزایش خواهد داشت. در طول این سال‌ها دمای هوا چه بر سطح آب و چه بر سطح خشکی افزایش یافته است اما افزایش دما بر سطح خشکی به مراتب بیشتر از آب بوده است (دو برابر).

چرا افزایش دمای سطح آب‌ها کمتر ازخشکی‌هاست؟
دو دلیل دارد :

  1. دریاها ظرفیت گرمایی بیشتری نسبت به خشکی دارند.
  2. دریا از طریق روش‌هایی چون تبخیر می‌تواند حرارت خود را کاهش دهد.

به این ترتیب نیمکره ی شمالی زمین که خشکی‌های بیشتری نسبت به نیمکره جنوبی دارد، گرمتر است.

گازهای گلخانه ای چگونه باعث افزایش دمای کره زمین می شوند؟
گازهای گلخانه ای انرژی خورشید را در درون اتمسفر محبوس می کنند و به گرمای متصاعد شده اجازه ی خروج نمی دهند، به این صورت باعث افزایش دمای کره زمین می شوند.

چرا باید پدیده گرمایش جهانی برای ما مهم باشد؟
پاسخ این پرسش بسیار سخت و آسان است.
آسان است چون بسیاری از کارشناسان و دانشمندان به توصیف وضعیت فعلی زمین و گرمایش جهانی پرداخته اند و روزهای سختی را برای بشر در سال های آینده متصور شده اند.
سخت است از این رو که متاسفانه در کشور ما هنوز اصول اولیه حفاظت از محیط زیست رعایت نمی شود، فاضلاب شهرهایمان به رودخانه ها سرازیر می شود، صنعت ما به حفظ محیط زیست بی توجه است و در یک کلام برخی مدیران ما حفاظت از محیط زیست را سیاست استکبار جهانی می دانند.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

راهنمای خرید:

  • » لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • » همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • » ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • » در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.