پاورپوینت گل زنبق 21 اسلاید

پاورپوینت گل زنبق 21 اسلاید

پاورپوینت گل زنبق

زنبق
زنبق در نیمکره شمالى از اروپا تا خاورمیانه انتشار دارد. اما بدون شک زیباترین زنبق‏هاى وحشى در خاورمیانه پیدا مى‏شود…

تاریخچه زنبق
قدمت این گل زیبا با تاریخ گره خورده است، تا به آنجا که یونانیان باستان، زنبق را در کنار مزار مردگان مى‏کاشتند و نقش‏هایى از آن را روى سنگ قبر تازه گذشتگان خود ترسیم مى‏کردند. پادشاهان یونانى با اشکالى از گل‏هاى زیباى زنبق تاج خود را زینت بخشیده و شاخه‏هاى بریده آن را به یکدیگر هدیه مى‏دادند. در اشعار شعراى پارسى صحبت از زنبق بسیار است و این نشان مى‏دهد که این گیاه در میان ایرانیان چه منزلتى داشته است. سالیان سال است که همزمان با فرا رسیدن بهار، زنبق‏هاى وحشى در دامنه‏هاى مناطق کوهستانى شکفته مى‏شوند و طبیعت ایران را به صفاى خود مى‏آرایند.

زنبق های ریش دار

ویژگی این زنبق ها این است که دارای خط برجسته ای بصورت کرک در وسط آویزها می باشند. این گونه به سرما و خشکی مقاوم است. برگ های آن بصورت خنجری شکل و در نقاط گرم بصورت همیشه سبز دیده می شوند.

مناطق انتشار زنبق
زنبق در نیمکره شمالى از اروپا تا خاورمیانه انتشار دارد. اما بدون شک زیباترین زنبق‏هاى وحشى در خاورمیانه پیدا مى‏شود. بعضى از آنها در صحراهاى لم‏یزرع و زمین‏هاى آهکى مى‏رویند. برخى از زنبق‏ها در کنار چشمه‏سارها و جویبارها سبز مى‏شوند و گونه‏هایى نیز خاص صخره‏ها و سنگلاخ‏ها هستند. در میان گیاهان این خانواده تعدادى به وادى فراموشى سپرده شده و جزو گیاهان کمیاب به حساب مى‏آیند.

زنبق های بی ریش

در این نوع زنبق ها سطح آویزها صاف و بدون کرک است . برگ ها نازک و باریک و شبیه برگ گندمیان است. ارتفاع از ۳۰ تا ۱۲۰ سانتی متر متغیر است.

فهرست مطالب:
زنبق
تاریخچه
زنبق های ریش دار
مناطق انتشار
زنبق های بی ریش
مشخصات گیاه‏شناسى
زنبق تاجدار
مشخصات گیاه‏شناسى
زنبق انگلیسی
خاک
زنبق اسپانیایی
کاشت باغچه‏ اى
زنبق های هلندی
ازدیاد زنبق
مراقبت های لازم
چیدن گل‏ها
خواص دارویی


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

راهنمای خرید:

  • » لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • » همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • » ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • » در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.