پاورپوینت انگیزش Motivation

پاورپوینت انگیزش Motivation

پاورپوینت انگیزش

انگیزش چیست ؟
انگیزش تمایل به انجام کار است و در گرو توانایی فرد بوده ، تا بدان وسیله نوعی نیاز تامین گردد. نیاز، نوعی کسر و کمبود روانی و فیزیولوژیک است که می تواند دستاورد خاصی را ایجاد نماید( رابینز ، ۱۹۹۷).

اشتیاق برای اعمال تلاش بسیار برای رسیدن به اهداف سازمانی ، مشروط به کارآیی تلاش ها جهت ارضای نیاز فردی. سه عنصر کلیدی در این تعریف تلاش ، اهداف سازمانی و نیاز میباشند( رابینز، ۱۹۹۸).

انگیزش عبارتست از حالتی درونی که انسان را به انجام فعالیت خاصی ترغیب می کند) هربرت جی هیکس، ۱۹۹۷ )
@ برخی از صاحب نظران ، انگیزه را همان نیاز، خواسته ، تمایل یا نیروی درونی می دانند که افراد را برای انجام کار راغب می سازد( هرسی و بلانچارد).

@@ برخی نیز انگیزه را باعث و علت رفتار انسان می دانند و معتقدند که هر عملی که فرد انجام میدهد در اثر وجود انگیزه یا نیازی است که محرک وی برای انجام آن عمل است.

برخی هدف ها را با انگیزه ها اشتباه می گیرند و آن ها را یکی می دانند، در حالیکه هدف ها جنبه خارجی و انگیزه ها جنبه درونی دارند. در حقیقت هدف ها از این جهت مورد توجه قرار می گیرند تا وضعی بوجود آورند تا انگیزه های فرد ارضا شود.

MOTIVATION means
To stimulate
To impel
To move
To induce

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

قیمت: 20000 تومان

تعداد صفحات: 42

فرمت فایل: پاورپوینت